poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Balkon >> rośliny balkonowe >> iglaki >> świerk biały

rośliny balkonowe
Wiosnę widać już wszędzie. Przebudziły się także iglaki na balkonie, a szczególnie pięknie o tej porze roku wygląda Świerk Biały, który obsypał się świeżymi, jasnozielonymi pędami. Jeżeli zastanawiasz się nad aranżacją balkonu i właśnie wybierasz rośliny balkonowe, warto uwzględnić tę małą choinkę w swoich planach.

Balkon >> rośliny balkonowe >> iglaki >> świerk biały

Trochę obawiałem się czy kupiony w zeszłym sezonie Świerk Biały nie zmarznie zimą. Balkon w postaci loggi zabezpiecza co prawda przed silnym wiatrem, ale niskie temperatury mogły zaszkodzić rosnącym w doniczkach iglakom. Szczególnie, że nie zabezpieczyłem ich w żaden szczególny sposób. Zima na szczęście była tym razem jednak łagodna i brak zabezpieczeń w żaden sposób roślinom nie zaszkodził.

świerk biały balkonrośliny balkonowe

świerk biały balkon

rośliny balkonoweświerk biały balkon

rośliny balkonowe

świerk biały balkonrośliny balkonowe

świerk biały balkon

Od połowy marca, kiedy długotrwałe spadki temperatury poniżej zera raczej nie stanowiły już zagrożenia, zacząłem podlewać iglaki nieco intensywniej niż to miało miejsce w miesiącach zimowych. W czasie zimy bowiem, poza wilgocią znajdującą się w powietrzu świerk mógł liczyć na niewielkie dostawy wody najwyżej dwa razy w miesiącu. Teraz podlewam go co najmniej raz w tygodniu, a czasami częściej. Temperatura, słońce i intensywniejsze podlewanie sprawiły, że mała choinka cała pokryła się świeżymi, jasnozielonymi pędami, stając się idealną ozdobą balkonu. Pędy nie są jednak zbyt duże, co oznacza, że roślina zachowa swoje niewielkie rozmiary jeszcze przez wiele lat. Jeżeli zatem Twój balkon nie należy do największych, Świerk Biały doskonale sprawdzi się jako roślina balkonowa i to nie tylko wiosną i latem, ale przez cały rok.WIĘCEJ O:

4 komentarze:

 1. Uwielbiam takie rośliny na balkony! Są znacznie ładniejsze niż zwyczajne pelargonie. Świetny post!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładny gatunek iglaka, pięknie by wyglądało kilka takich jednakowych donic na balkonie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ślicznie wyhodowany iglak, ja też zdecydowanie wolę taki rodzaj roślin na balkonach o wiele bardziej niż kwiatki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam kilka świerków białych na tarasie, hoduję je od kilku lat. Nigdy ich na zimę nie przenoszę do domu i nic złego się z nimi nie dzieje :)

  OdpowiedzUsuń