sobota, 18 maja 2019

Xaxim i mech w terrarium roślinnym cd.

xaxim mech
Minęło kilka tygodni od pierwszej prezentacji terrarium roślinnego z xaximem i zaszczepionym na nim mchem. W tym czasie zainstalowany w terrarium wulkan był regularnie czynny utrzymując wysoką wilgotność powietrza i dostarczając roślinom wody. Całość podłączona do programatora jest niemal całkowicie samowystarczalna, z dokładnością do tego, że raz w tygodniu trzeba uzupełnić zapasy rozpraszanej w zbiorniku wody. Dzisiaj możesz zobaczyć ile mchu przybyło na xaximie i jak zmienia się mini krajobraz w terrarium.

Można by powiedzieć, że wszystko idzie zgodnie z planem. Cały układ działa idealnie, mech przyrasta - czego chcieć więcej? Ano xaxim doskonale sprawdził się jako podłoże do zaszczepionego na nim mchu. Jednak liczyłem na coś więcej, czyli na to, że z samego xaximu wyrosną jakieś niewielkie egzotyczne roślinki. Oczywiście nadal mogę mieć nadzieję, że z czasem owa dodatkowa roślinność na xaximie się pojawi, ale na razie muszę zadowolić się intensywnym rozwojem mchu, który nie pochodzi bezpośrednio z zarodników użytego podłoża.


terrarium roślinnexaxim mech


terrarium roślinnexaxim mech


terrarium roślinnexaxim mech


terrarium roślinnemoss xaxim


terrarium roślinne


xaxim mech


Niemniej jednak całość dobrze się komponuje i wygląda nieźle. Powierzchnia xaximu pokrywa się w coraz większej części zielonym dywanem. Trudno mi jeszcze w tej chwili ocenić kiedy mech otoczy wulkan dookoła, ale szacuję, że stanie się to jeszcze przed wakacjami. Warto zatem na bieżąco śledzić rozwój sytuacji :)WIĘCEJ O:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz