Rozmnażanie papirusa

Na tej stronie przedstawiam krótką historię w zdjęciach, o tym jak rozmnożyć papirusa. Miłego oglądania :)

Dwa pierwsze zdjęcia przedstawiają pojedynczą łodygę z liśćmi dojrzałego papirusa, z której możemy stworzyć nową sadzonkę. 

papirus roślina

papirus roślina

Aby wyrosły korzenie należy łodygę odciąć i włożyć do słoika z wodą "do góry nogami" czyli wsadzamy liście do wody. Ważne aby słoik był przezroczysty i postawiony na oknie. Dostęp światła zapewni szybki wzrost korzeni i nowych łodyżek papirusa.

papirus roślina

papirus roślina

Kolejne dwie fotografie przedstawiają łodygę wyjętą ze słoika, na której widać już nowe korzenie, a także łodyżki nowej rośliny.

papirus roślina

papirus roślina

Teraz trzeba obciąć stare, niepotrzebne już liście. W ten sposób otrzymujemy gotową sadzonkę papirusa, którą można z bliska obejrzeć na następnych dwóch zdjęciach.

papirus roślina

papirus roślina

Na koniec pozostaje jeszcze umieszczenie sadzonki w ziemi i bardzo obfite podlanie. Trzeba pamiętać, że papirus jest to rośliną, której z pewnością nadmiar wody nie zaszkodzi, a jej brak z pewnością będzie niekorzystny...

papirus roślina

Po kilku dniach od posadzenia wyraźnie widać, że roślina się przyjęła i robi postępy. Cały czas utrzymujemy dużą wilgotność podłoża.

papirus roślina
7 komentarzy:

 1. Dziękuję za info! Tego szukałam :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam mam nasiona papirusa i nie wiem co dalej czy wsypać poprostu do ziemi czy najpierw namoczyć w ciepłej wodzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie rozmnażałem papirusa z nasion, dlatego trudno mi doradzić. Ale gdybym posiadał nasiona, umieścił bym je od razu w ziemi utrzymując cały czas duże nawilżenie podłoża - włącznie z utrzymywaniem wody w podstawce. Pozdrawiam

   Usuń