środa, 21 stycznia 2015

Storczyki - barwnik, bulwa i korona

czerwony storczyk
Czas na małe podsumowanie barwienia i kwitnienia phalaenopsisów, a także rzut oka na storczyka oncidium, który od kilku tygodni pracuje nad nową pseudobulwą.

Storczykowi (phalaenopsis orchid wybarwiany), któremu podczas aktualnego kwitnienia podaję czerwony barwnik, powoli kończą się pąki. Z aktualnie nierozwiniętych pozostał jeszcze jeden. Gdy przyjrzysz się uważnie dzisiejszym zdjęciom z pewnością zauważysz różnicę w intensywności wybarwienia jednego z kwiatów. Ta różnica to nie przypadek. Podczas ostatniego podawania barwnika zdecydowałem się na zmianę metody, związaną z zastosowaniem całkiem innej niż do tej pory igły i strzykawki. Jak widać wprowadzone zmiany przyniosły wymierny skutek. Jak wyglądało samo podanie barwnika nowym sposobem pokażę jednak dopiero w jednym z kolejnych postów dotyczących wybarwiania.


barwnik do storczykówczerwony storczyk


barwnik do storczykówczerwony storczyk


barwnik do storczyków

Kwitnący biały storczyk phalaenopsis

Tymczasem warto zerknąć na większego z phalaenopsisów (phalaenopsis orchid biały). Podczas tego kwitnienia utworzyłem z jego pędu kwiatowego coś na kształt korony, która zawieszona jest nad storczykiem. Co prawda wyszyło z tego raczej pół korony niż cała, ale to jeszcze nie koniec kwitnienia... :)


phalaenopsis


storczykphalaenopsis


storczykphalaenopsis

Storczyk oncidium

Na koniec rzut oka na storczyk oncidium (oncidium orchid). Od kilku tygodni roślina pracowicie wypuszcza nową pseudobulwę. Jest szansa na to, że ten storczyk będzie kwitł częściej niż raz do roku...


storczyki


oncidiumstorczykiWIĘCEJ O:

4 komentarze:

 1. Czekam na nowy udoskonalony sposób wybarwiania storczyka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowy sposób wybarwiania pojawi się na blogu już wkrótce. Storczyki właśnie wypuszczają nowe pędy kwiatowe. Tym razem celem wybarwiania będzie niebieski storczyk.

   Usuń
 2. Witam, kiedy o niebieskim storczyku ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie w pierwszej połowie grudnia pojawią się pierwsze posty na temat niebieskiego storczyka. Phalaenopsisy aktualnie wypuszczają nowe pędy kwiatowe - mają już po kilkanaście cm. Wybarwianie na niebiesko rozpocznę dopiero gdy będą już rozwinięte pierwsze kwiaty. Dlatego na niebieskiego storczyka trzeba jeszcze chwilę poczekać... :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...