piątek, 15 lutego 2013

Był sobie fikus benjamina...


Witaj na blogu poświęconym hodowli fikusa benjamina.

Nie każdy ma warunki, ochotę i wytrwałość, by hodować kwiaty. A już naprawdę niewielka liczba osób robi to regularnie i osiąga ponadprzeciętne rezultaty. Najczęściej kwiaty w naszym otoczeniu wyglądają na zaniedbane i najczęściej takie są. Zdarzają się jednak osoby (ja do takich należę), którym zajmowanie się kwiatami sprawia prawdziwą przyjemność :) 


Dla tych wszystkich, którym brakuje czasu lub wytrwałości, by zajmować się kwiatami w swoim otoczeniu, a także dla wszystkich pasjonatów domowej roślinności postanowiłem stworzyć bloga, na którym będziecie mogli obserwować rozwój sadzonki fikusa benjamina od momentu posadzenia, aż do chwili, której jeszcze nie potrafię określić... Posty będę się starał zamieszczać regularnie i będą zawierały zdjęcia naszego rozwijającego się drzewka. Dodam, że postaram się aby drzewko miało optymalne warunki do rozwoju i by rosło możliwie szybko. Jednak ze względu na to, że rośliny nie zawsze rosną w ekstremalnym tempie pozwalającym na uwidocznienie zmian na każdym zdjęciu, część postów będzie opisywała zabiegi i wszystko to, co się z hodowlą naszej roślinki wiąże.


Zapraszam do czytania, obserwowania i komentowania. Może będą jakieś sugestie. Zaznaczam, że nie jestem w tej dziedzinie ekspertem z wykształcenia. Cała moja wiedza płynie z doświadczenia...

2 komentarze:

  1. Whow! Wielki szacunek dla Ciebie. Podziwiam Twoją pasję. U mnie niestety jest tak jak opisałeś to w notatce: nie mam czasu, wiedzy i ręki do kwiatów. Powodzenia w prowadzeniu tego bloga i niech fikusek rośnie zdrowo ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki :) Ciesze się, że są osoby, które obserwują "nasze" (moje i fikusa) poczynania... ;) Mam nadzieję, że sprawimy wszystkim obserwującym odrobinę przyjemności podczas chwili oddechu przeznaczonej na odwiedziny tego bloga.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...