wtorek, 12 sierpnia 2014

Przycinanie "Ficusa exotica bonsai" i korzenie powietrzne

przycinanie bonsai
Od dwóch miesięcy "Ficus exotica bonsai" pracuje nad wypuszczaniem korzeni powietrznych. Nie wyrosło ich tyle ile bym chciał dla osiągnięcia końcowego efektu, ale jak pokazuje obserwacja "Ficusa natasha bonsai korzenie powietrzne" fikusy wypuszczają ograniczoną ilość korzeni w sezonie. Drzewko tego lata i tak ładnie zgęstniało, nie tylko pod kątem korzeni powietrznych, ale także samej korony. Stąd dzisiaj także trochę o przycinaniu bonsai.

Korona fikusa rozrosła się na tyle, że sytuacja odrobinę wymknęła się spod kontroli, przez co zostały zaburzone proporcje między wysokością pnia i części zielonej. Przycinanie w tym sezonie ograniczyłem jednak celowo aby dać roślinie trochę spokoju przy budowie korzeni powietrznych. W tej chwili jednak większość z głównych nowych korzeni dorosła już do powierzchni ziemi, a nowe jak na razie się nie pojawiają. Z tego względu postanowiłem wykorzystać moment i przywrócić wygląd korony do tego sprzed rozpoczęcia eksperymentu.


przycinanie bonsaiprzycinanie bonsai


przycinanie bonsai


przycinanie bonsaiprzycinanie bonsai


Pozostaje jeszcze kwestia rozpakowania korzeni, czyli zdjęcia założonej w czerwcu osłony. W tym temacie postanowiłem się jeszcze trochę wstrzymać, a to ze względu na niewielkie korzenie, które powyrastały blisko powierzchni ziemi. Nagłe zmniejszenie wilgotności powietrza spowodowało by ich obumarcie, a akurat wokół pnia zależy mi na jak największym ich zagęszczeniu. Z tego względu pozostawienie osłony koniecznie będzie jeszcze przez najbliższy miesiąc.


przycinanie bonsaiWIĘCEJ O:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...