niedziela, 6 kwietnia 2014

Rzekotka drzewna vs. Żaba trawna

rzekotka drzewna
Ta druga w zasadzie jest na straconej pozycji jeżeli chodzi o pozowanie do fotografii. Rzekotka drzewna jako znacznie rzadszy, a przy tym ciekawiej ubarwiony gatunek zdecydowanie częściej jest obiektem polowań osób robiących zdjęcia przyrodzie. Jednak jako urozmaicenie do dużej ilości zielonego koloru żaba trawna pasuje doskonale :) Trzeci post z serii poświęconej fotografii otwiera kategorię "Zwierzęta".


Do "zielonego bloga" wydała mi się idealna. Rzekotka drzewna kolorystycznie pasuje tu doskonale i chociaż w nowej kategorii "zwierzęta" nie planuję pokazywać zwierząt występujących tylko w tym jednym kolorze, to jednak do postu otwierającego postanowiłem wrzucić coś, co szczególnie będzie nawiązywało do przewodniego motywu bloga, czyli świata roślin. A żeby jednostajność kolorów nie była zbyt uderzająca, zielony został nieco urozmaicony brązowymi odcieniami Żaby trawnej :)


rzekotka drzewnarzekotka drzewna


rzekotka drzewnarzekotka drzewna


rzekotka drzewnażaba trawna


żaba trawnażaba trawna


rzekotka drzewnarzekotka drzewna


rzekotka drzewnarzekotka drzewna


rzekotka drzewnarzekotka drzewna


rzekotka drzewnarzekotka drzewna


Na zakończenie dwa słowa odnośnie terminów. Początek kwietnia nie jest naturalną porą kiedy możemy bez problemów spotkać na swojej drodze Rzekotkę drzewną. Zdjęcia tym razem nie są pierwszej świeżości i pochodzą z moich archiwów. Warto jednak przypomnieć sobie jak wygląda ta wcale nie łatwa do odnalezienia żaba, co by latem nie przechodzić obojętnie obok czających się w różnych miejscach niespodzianek :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...