sobota, 7 czerwca 2014

Nowe korzenie powietrzne

terrarium
Długi dzień, a także wysokie temperatury i wilgotność powietrza utrzymywana w terrarium na poziomie 80% - 90% skłoniły "Ficusa natasha bonsai korzenie powietrzne" do zwiększenia aktywności. Niestety drzewko ma ograniczoną szybami przestrzeń, co uniemożliwia swobodne powiększanie korony, ale dla rozwoju korzeni powietrznych warunki są doskonałe.

W ostatnich dniach fikus wypuścił kilka nowych korzeni. Część z nich możecie zaobserwować na poniższym zdjęciu. Ponieważ korzenie dopiero co wyrosły i mają bardzo wrażliwe na przesuszenie końcówki, zdjęcie byłem zmuszony zrobić wewnątrz terrarium. 


korzenie powietrzne


Mając na uwadze doświadczenia z zeszłego roku nie chcę ryzykować. Przesuszenie końcówki skutkuje obumarciem całego korzenia. Na szczęście przyrost jest na tyle szybki, że w przeciągu kilku najbliższych tygodni końce korzeni powinny dotrzeć do powierzchni ziemi, a gdy się już w niej znajdą, nie będą już tak wrażliwe na przesuszenie. Przyjdzie wtedy czas na bardziej szczegółową ocenę sytuacji. Nowe korzenie zagęszczą sytuację w doniczce i z pewnością wpłyną korzystnie na wygląd całego drzewka :)


WIĘCEJ O:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...