piątek, 7 listopada 2014

Storczyki przed i po kwitnieniu

pęd kwiatowy storczyka
Budowany przez "phalaenopsis orchid biały" pęd kwiatowy osiągnął już swoją docelową wysokość. Niebawem zaczną się na nim pojawiać pąki. Jak zwykle na nowym pędzie, spodziewam się, że będzie ich sporo :)

Przeznaczeniem tego storczyka jest bicie rekordu ilości rozwiniętych kwiatów podczas jednego kwitnienia. Ostatnim razem było ich 23. Ta liczba nie powala i w związku z tym są duże szanse na jej znaczne przekroczenie. Szczególnie, że storczyk latem zamieszkał w nowej doniczce i znacznie powiększył swój rozmiar. Jest też w doskonałej kondycji i... nie robię mu zastrzyków, jak co poniektórym innym roślinom. Stąd spodziewam się, że kwitnienie będzie długie i obfite.


pęd kwiatowy phalaenopsisa


storczyk phalaenopsisstorczyk oncidium


Krótkie i raczej skromne było kwitnienie storczyka oncidium (oncidium orchid). W pełnym rozkwicie wszystkie kwiaty obecnego kwitnienia znalazły się pod koniec września, a pierwszy z nich zaczął przekwitać na początku listopada. Zatem w pełnej krasie (16 kwiatów) roślina prezentowała się przez niewiele ponad miesiąc. W porównaniu z moimi phalaenopsisami, które potrafią utrzymywać kwiaty do 6 miesięcy, to dosyć skromny wynik...


barwiony storczykbarwianie storczyka


barwienie storczyka


Na koniec dwa słowa na temat wybarwianego storczyka. Z prawdziwym przerażeniem oglądałem zarówno pęknięcie pędu kwiatowego, jak i plamę na ścianie powstałą w wyniku tego pęknięcia... Na szczęście wszystko wskazuje na to, że plama bardziej zaszkodziła ścianie niż pęknięcie storczykowi. Pęd bowiem dalej się rozwija i prawdopodobnie nadal pozwoli się nakłuwać... :)WIĘCEJ O:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...