niedziela, 10 listopada 2013

Pąki storczyka

Pędy kwiatowe storczyków przyrastają teraz błyskawicznie. W ciągu ostatnich kilku dni obydwie rośliny wykształciły już pierwsze wyraźnie widoczne pąki. Z jednej strony jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Z drugiej jednak obawiam się, że zbyt późno wystartuję z eksperymentem wybarwiania kwiatów... A to ze względu na fakt, że nie otrzymałem jeszcze przesyłki z zamówionymi barwnikami spożywczymi (czarnym, pomarańczowym i czerwonym). Jak na razie nie pozostaje nic innego jak czekać. Gdy tylko otrzymam przesyłkę będę informował o kolejnych krokach.


pąki storczykapąki storczyka


Osoby obserwujące rozwój trzeciego storczyka tym razem muszą uzbroić się w cierpliwość. Pomyłka dotycząca pędu kwiatowego wydaje się potwierdzać. Prawdopodobnie roślina jak na razie wypuściła tylko nowe korzenie. Z tego względu nie prezentuję dzisiaj tego storczyka.


A już niebawem spodziewajcie się sporych zmian na stronie "Jak czytać bloga", które ułatwią w znacznym stopniu nawigację, poruszanie się po blogu i orientację w prezentowanych roślinach.

2 komentarze:

  1. Dziękuję ! Wreszcie wiem co robić.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zeszłoroczny eksperyment wybarwienia storczyka niestety nie powiódł się. Niebawem rozpoczynam kolejną próbę. Zapraszam do śledzenia postów dotyczących wybarwianego storczyka :)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...