piątek, 25 kwietnia 2014

Burza z piorunami

piorun
"Zjawiska", to czwarta ostatnia z kategorii zdjęć przyrody, które planowałem zamieszczać na blogu w ramach urozmaicenia tematów dotyczących hodowli roślin w domu. Aby zachęcić do zaglądania w to miejsce, zaczynam od mocnego uderzenia, czyli wybranych zdjęć piorunów upolowanych przeze mnie podczas wieczornych burz.

Burza - nieujarzmiona, niebezpieczna i nieprzewidywalna - to wszystko powoduje, że robi na mnie większe wrażenie niż pokazy fajerwerków wybuchających w sylwestrową noc na całym świecie. Fajerwerki zawsze są takie same, a tak jak nie ma dwóch identycznych płatków śniegu, tak również każde wyładowanie zawsze różni się od pozostałych.


piorunpiorun


burzapiorun


burzapiorun


piorunburza


piorunpiorun


burzaburza


piorunburza


piorunburza


burzaburza


piorunburza


Sezon polowania na pioruny rozpoczyna się w Polsce wraz z nadejściem maja. Owszem już w kwietniu przy odrobinie szczęścia można coś ustrzelić, ale dopiero maj przynosi ze sobą burze, których intensywność po zachodzie słońca utrzymuje się przez kilka godzin, a nawet całą noc - chociaż z taką sytuacją spotykamy się najczęściej latem. Jest zatem spora szansa, że już niebawem znajdziecie tu zdjęcia tegorocznych wyładowań :)

1 komentarz:

  1. Wow, jakie fajne fotki! Wiem po sobie, że nie łatwo ustrzelić takiego pioruna. Zapraszam na swojego bloga, też mam kilka fotek burzowych - www.szafirek.art.pl

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...