piątek, 13 czerwca 2014

Jedenaste przycinanie fikusa

przycinanie fikusa
Po przesadzeniu "ficusa exotica drzewko" do większej doniczki przyrosty nowych pędów są na tyle duże, że musiałem przeprowadzić kolejne (jedenaste już) przycinanie drzewka. Jak zwykle korekty wymagały boczne gałązki, chociaż nie pozbyłem się wszystkich nowych listków "poszerzających" roślinę.

Przycięcie było konieczne w kliku miejscach. Drzewko wykazywało w tych pędach szczególnie silną tendencję wzrostową i wypuściło na raz po dwa nowe liście. Kolejne przyrosty były już niewskazane i konieczne było powstrzymanie rośliny przed dalszym powiększaniem w tych kierunkach. Na zdjęciach, jak zwykle przy okazji zabiegu przycinania prezentuję drzewko tuż przed i tuż po wykonaniu zabiegu. Różnice nie są porażające, ale pamiętaj, że kluczowy jest efekt końcowy, a nie to jak roślina wygląda w trakcie kształtowania.


przycinanie fikusaprzycinanie fikusaprzycinanie fikusaprzycinanie fikusa


Nadal priorytetowe jest budowanie wysokości i dopóki nie uda się osiągnąć rozmiaru 2 metrów, licząc od podłogi do wierzchołka fikusa, boczne pędy będę przycinał regularnie. Dopiero osiągnięcie tej wysokości będzie sygnałem do rozpoczęcia budowania korony, która nada ostateczny kształt roślinie.


Zabiegi (06.06 - 13.06)

  • Podlewanie 07.06 około 120 ml wody.
  • Nawożenie 09.06 około 1 ml nawozu rozcieńczonego w 200 ml wody.
  • Nawożenie 11.06 około 1 ml nawozu rozcieńczonego w 180 ml wody.

WIĘCEJ O:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...