środa, 11 czerwca 2014

Bonsai - ekspozycja

bonsai
O planach względem "ficusa exotica bonsai" pisałem już ostatnio. Zanim jednak zacznę wprowadzać je w życie, czyli wyhoduję nisko położone korzenie powietrzne i przeprowadzę zabieg defoliacji, chciałem pokazać jak możesz wyeksponować swoje drzewko w domu. Bonsai bowiem, w temacie aranżowania wystroju wnętrza może pełnić szczególną rolę.

Tworzenie bonsai wymaga czasu, cierpliwości i zaangażowania - no może nie permanentnego, ale jednak czasem podziałać trzeba. Efekty tych wszystkich szczególnych zabiegów znajdują swoje bezpośrednie odbicie w nieprzeciętnym wyglądzie rośliny, który możemy jeszcze bardziej podkreślić przez umieszczenie drzewka w odpowiednio wyeksponowanym miejscu. Znalezienie takiego miejsca nie tylko wpłynie pozytywnie na aranżowaną przestrzeń, ale także sprawi nam wiele przyjemności na co dzień.


bonsaifikus bonsai


Zaprezentowane dzisiaj rozwiązanie polega na wykonaniu prostej półki na ścianie. Nie musimy przy tym całej koncepcji wymyślać sami. Gotowe konstrukcje możemy znaleźć w popularnych sklepach z meblami np. w dobrze znanej sieci sklepów naszego szwedzkiego sąsiada. Do wyboru mamy różne propozycje kolorystyczne, a także różne rozmiary półek. Warto poeksperymentować, chociaż w przypadku bonsai wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest półka w tym samym kolorze co ściana. Dzięki temu unikamy zbędnego w tym przypadku kontrastu, a cała uwaga oglądającego skupi się na prezentowanej roślinie.


bonsaibonsai


bonsai


Zaproponowana ekspozycja jest tylko jedną z wielu możliwości. Jeżeli masz w tym temacie inne doświadczenia napisz. Chętnie poznam propozycje alternatywnych rozwiązań :)WIĘCEJ O:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...