środa, 8 października 2014

Dragonfly - zabójcze połączenie smoka z lataniem

ważka
Są kolorowe - żółte, czerwone, niebieskie. Potrafią wzbudzać nasz podziw, ale i przerażenie - szczególnie u dzieci. Pewnie dlatego, że duże to to jak na owada, a skoro duże to i ugryźć pewnie może mocniej... Ja bym się jednak bardziej martwił o komara. Nie słyszałem jeszcze o ważce polującej na człowieka, a o komarze to i owszem ;)

Co więcej taka ważka z punku widzenia komarzego problemu jest dla człowieka całkiem pożyteczna. Żywi się bowiem tymi małymi krwiopijcami. I chociażby z tego względu zasługuje przynajmniej na chwilę naszej uwagi. Zapraszam zatem do spojrzenia ważce prosto w oczy :)


red dragonfly


ważka


ważka


dragonflyważka


dragonfly


ważka


dragonfly


ważka


oczy ważkioczy ważki


oczy ważkidragonfly eyes


makrofotografiamakrofotografia


makrofotografia


makrofotografia


A na zakończenie krótka refleksja na temat smoków i latania. Z opisu ważki w wikipedii możesz dowiedzieć się, że owad ten jest doskonałym lotnikiem. Nie dziwi zatem w anglojęzycznym tłumaczeniu występowanie słowa "fly". Skąd jednak wziął się tam smok (ang. dragon) tego już do końca zrozumieć nie potrafię. Czyżby Anglicy nie tylko za młodu z przerażeniem spoglądali na tego sympatyczngo owada...?WIĘCEJ O:

2 komentarze:

  1. Zdjęcia ważki to jeszcze potrafię sobie wyobrazić jak się robi, a jak zrobiłeś zdjęcia makro na czarnym tle? Nieżywa ważka?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wszystkie ważki były żywe :) Czarne tło, to już technika wykonywania zdjęcia. Maksymalnie zamknięta przesłona, intensywne doświetlenie pierwszego planu i brak obiektów w tle pozwalają na wykonanie takiego zdjęcia.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...