czwartek, 19 grudnia 2013

Kwitnące storczyki

Kwitnące storczyki

Nadszedł długo oczekiwany moment. Storczykom z każdym dniem przybywają kolejne kwiaty. Niestety wszystkie są ... białe. Jak wiecie z ostatniego posta poświęconego storczykom przeprowadzam eksperyment, którego celem jest wybarwienie kwiatów na kolor czarny. Na razie jednak wszystko wskazuje na to, że mocno spóźniłem się z rozpoczęciem eksperymentu. Z moich obserwacji wynika, że podlewanie z dodatkiem barwnika trzeba było rozpocząć już w momencie pojawienia się pędu kwiatowego czyli pod koniec października ... No cóż - wszystkiego trzeba się nauczyć, a na pocieszenie możemy podziwiać coraz większą ilość kwiatów w ich naturalnej barwie. Oczywiście eksperymentu nie przerywam i próby wybarwienia pozostałych kwiatów będę podejmował nadal. Może się jednak okazać, że na sukces trzeba będzie zaczekać aż pojawią się nowe pędy.


kwitnący storczykkwitnący storczyk


2 komentarze:

 1. Gratuluję zacięcia i determinacji w prowadzonym eksperymencie, aczkolwiek nigdy nie słyszałem żeby roślina zmieniła kolor kwiatów tylko dlatego, że w podłożu jest jakiś barwnik. Wielkie, złożone cząsteczki barwników nie przenikają do korzeni!
  O tym, jak produkowane są niebieskie storczyki pisałem tutaj: http://bez-ogrodek-blog.blogspot.com/2013/02/niebieski-storczyk-falenopsis-royal-blue.html
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, czytałem o tym. Postanowiłem się jednak przekonać organoleptycznie. W tym eksperymencie jestem chyba najbardziej przygotowany na niepowodzenie :)

   Efektem ubocznym jest intensywnie wybarwione na czarno podłoże, które wyjątkowo dobrze komponuje się z rośliną :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...