piątek, 4 lipca 2014

Fikus benjamin - dwunaste przycinanie

fikus benjamin
Być może posty na temat przycinania "ficusa exotica drzewko" wydają Ci się nieco schematyczne. Dobra - może nawet bardzo schematyczne. Ale w każdym "szaleństwie" jest metoda :) Dzięki regularnemu opisywaniu, co dzieje się z drzewkiem, możesz dokładnie śledzić jego rozwój. Gdy za kilkanaście miesięcy fikus osiągnie swój docelowy wygląd możliwe będzie odtworzenie całej jego życiowej drogi. A dzisiaj masz okazję być świadkiem kolejnego niewielkiego kroku.

To już dwunaste przycinanie drzewka od kiedy zostało posadzone. Ze względu na regularność przeprowadzania tego zabiegu przycięcia nie są spektakularne. Nie chcę jednak aby fikus pracował nad powiększaniem bocznych gałązek, które i tak docelowo zostaną usunięte. Nadal priorytetem jest zwiększanie wysokości. Na pierwszych dwóch zdjęciach benjamin przed przycinaniem, a na dwóch następnych tuż po.


fikus benjaminfikus benjamin


fikus benjaminfikus benjamin


W porównaniu z ostatnim postem dotyczącym tego fikusa, poza przycięciem, zaszła jeszcze jedna drobna zmiana. Do już istniejącej podpórki zainstalowałem dodatkową, stanowiącą jej przedłużenie. Nad różnymi rozwiązaniami zastanawiałem się miesiąc temu i ostatecznie zdecydowałem się jednak na zastosowanie przedłużenia obecnego podparcia.


Zabiegi (28.06 - 04.07)

  • Nawożenie 30.06 około 1 ml nawozu rozcieńczonego w 200 ml wody.
  • Nawożenie 02.07 około 1 ml nawozu rozcieńczonego w 200 ml wody.
  • Nawożenie 04.07 około 1 ml nawozu rozcieńczonego w 200 ml wody.


WIĘCEJ O:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...