czwartek, 19 lutego 2015

Zielony mech

zielony mech
W niecałe dwa tygodnie od założenia kołnierza ochronnego, zwiększającego wokół drzewka wilgotność powietrza, mech w doniczce wyraźnie się zazielenił. 

Utrzymanie kołnierza będzie konieczne, aż do zakończenia sezonu grzewczego, tak by cały uzyskany efekt dekoracyjny nie poszedł na marne, a także by mech w doniczce zagęścił się jeszcze bardziej.


zielony mechzielony mech


zielony mechzielony mech


Tym niemniej już teraz wyraźnie widać wyniki zastosowania osłony. Pomimo mało sprzyjających warunków dla rozwoju mchu panujących w pomieszczeniu, w którym stoi fikus, wokół pnia wyraźnie się zazieleniło. Aby wspomóc jeszcze bardziej ten proces postanowiłem usunąć część mchu, który wyrósł w doniczce już dawno temu i w tej chwili bardziej przeszkadza niż wspomaga efekt dekoracyjny.


zielony mechzielony mech


zielony mechzielony mech


Na zdjęciach makro przede wszystkim starałem się pokazać zbliżenia nowych roślin, ale w kilku miejscach widać również fragmenty starego mchu. Tak jak w przypadku większości roślin, tak również w przypadku mchu niewystarczająca wilgotność powoduje przysychanie końcówek liści. Jeżeli w ogóle w przypadku mchu można mówić o liściach...WIĘCEJ O:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...