wtorek, 5 maja 2015

Rosiczka - rozmnażanie roślin owadożernych z korzenia

rosiczka
Ostatnie intensywne przerzedzenie rosiczki było bardzo dobrą decyzją. Co prawda ukorzenienie odciętych rozet nie powiodło się (jeżeli w ogóle jest to możliwe), ale zgodnie z przewidywaniami powstałą pustą przestrzeń zapełniły liczne małe rosiczki, które w warunkach podmokłego podłoża i dużej ilości słońca, rosną w błyskawicznym tempie.

Ten swoisty restart rosiczki był w zasadzie koniecznością. Rozety z przyschniętymi końcówkami liści miały niewielkie szanse na regenerację i odzyskanie wyglądu jeszcze z przed kwitnienia rosiczki. Teraz, kiedy większość starych roślin została już usunięta, młode rosiczki mają dużo miejsca, a także bardzo potrzebnego do ich wzrostu światła. Nic więc dziwnego, że nowe listki pokryte charakterystyczną dla zdrowych rosiczek rosą pojawiają się niemal w całej doniczce. Teraz pozostaje poczekać jeszcze chwilę, aż te owadożerne rośliny nieco podrosną i będzie można zaserwować im coś z gatunku owocówek...


rosiczkarośliny owadożerne


rosiczkarośliny owadożerne


rosiczka


Jeżeli wygląd Twojej rosiczki również pozostawia wiele do życzenia, warto rozważyć takie nowe otwarcie. Często jest to najprostszy sposób na poprawienie kondycji rośliny. Efekt z pewnością będzie lepszy niż w przypadku ratowania zniszczonej rosiczki, podczas hodowli której popełniliśmy błędy.WIĘCEJ O:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...